Translate

Претражи овај блог

РЕЛИГИЈА ПОЕЗИЈЕ

среда, 11. новембар 2015.

ЗА, ПРОТИВ, и УЗДРЖАНИ, И...

ДОГАЂАЈИ ДАНА  Ко је како гласао у Унеску

 БЕОГРАД – Овако су данас гласале чланице UNESCO о захтеву за пријем Косова у ту организацију:
Државе које су гласале против пријема Косова у UNESKO: Јужна Африка, Ангола, Аргентина, Јерменија, Белорусија, Боливија, Боцвана, Бразил, Чиле, Кина, Кипар, Конго, Куба, Еквадор, Еритреја, Шпанија, Етиопија, Руска Федерација, Грузија, Гватемала, Екваторијална Гвинеја, Индија, Индонезија, Казакхстан, Киргистан, Либан, Мароко, Маурицијус, Мозамбик, Мексико, Мијанмар, Намибија, Никарагва, Уганда, Палестина, Парагвај, Филипини, Сирија, Молдавија, Демократска Република Конго, Народна Демократска Република Лаос, Народна Демократска Република Кореја, Република Србија, Словачка, Јужни Судан, Шри Ланка, Суринам, Уругвај, Венецуела и Зимбабве.
Државе које су гласале за пријем Косова у UNESCO: Авганистан, Албанија, Немачка, Андора, Саудијска Арабија, Аустралија, Аустрија, Бахами, Бахреин, Белгија, Белизе, Бенин, Брунеј Дарусалам, Бугарска, Буркина Фасо, Канада, Костарика, Обала Слоноваче, Хрватска, Данска, Џибути, Ел Салвадор, Уједињени Арапски Емирати, Естонија, Македонија, Фиџи, Финска, Француска, Габон, Гамбија, Гама, Гренада, Гвинеја, Гвајана, Хаити, Хондурас, Мађарска, Кукова Острва, Соломонска Острва, Ирска, Исланд, Италија, Јордан, Кувајт, Лесото, Летонија, Либерија, Либија, Литванија, Луксембург, Малезија, Малави, Малта, Монако, Црна Гора, Науру, Нигер, Норвешка, Нови Зеланд, Оман, Пакистан, Палаос, Панама, Папа Нова Гвинеја, Холандија, Португалија, Катар, Доминиканска Република, Чешка Република, Танзанија, Велика Британија, Руанда, Сент Луција, Сент Китц и Невис, Сент Марин, Самоа, Сенегал, Сиера Леоне, Словенија, Сомалија, Судан, Шведска, Швајцарска, Чад, Тајланд, Источни Тимор, Того, Тонга, Турска, Тувалу, Вануату и Јемен.
Државе које су биле уздржане на гласању: Алжир, Бангладеш, Барбуда, Бутан, Босна и Херцеговина, Бурунди, Камерун, Комори, Египат, Грчка, Гвинеја-Бисао, Јамајка, Јапан, Кенија, Мали, Непал, Нигерија, Перу, Пољска, Централно Афричка Република, Република Кореја, Румунија, Сент Винсент и Гренадини, Сејшели, Сингапур, Тринидад и Тобаго, Тунис, Вијетнам и Замбија.
Државе које нису присуствовале гласању: Азербејџан, Зеленорска Република, Камбоџа, Маршалска острва, Иран, Ирак, Мадагаскар, Малдиви, Мауританија, Монголија, Узбекистан, Свазиленд, Таџикистан, Туркменистан и Украјина.
Танјуг објављено: 09.11.2015.у Политици
_________________________________ 

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Хелм Хет | 11/11/2015 02:09
Ако се има у виду да су ту биле и Индија, Кина, Бразил, Руска федерација, те рецимо Индонезија као популационо највећа исламска земља од 220 милиона и највећа земља периферног ислама и др., онда се схвата да осим запада који је стојао насупрот и још неке небитне земље које тешко да се на карти могу наћи, заправо види да су иза Србије биле 3/4 светске популације.То је сасвим довљно.Џаба и Џибути и Брунеји и све остале Летоније и Естоније..
Aleksandar Pravedni | 11/11/2015 06:59
Sto se tice zabeleske Djole Djordje. 
Vasa zabeleska je 100 posto tacna ali zvucite kao netko ko je bas sada razumeo stvar.
Istoriska cinjenica je da su Krstonosni Ratovi/Pohodi (razlicitih evropskih kraljevstva) bili pohodi bogacenja zato sto sve sto su mogli ograbiti imali su pravo zadrzati. Najvece bogatstvo nalazilo se u Vizantiji. Krstonosci su uzput naisli puno bogatstva u Srbiji i Makedoniji i ograbili i razrusili zemlje vise puta.
Zamislite koliko porodica su se obogatili na ovaj nacin.
Oni su se potom "Krstonosnim putem" uputili i nekoliko puta u "bezboznjih" kraljevstva na istoku, prema slavjanskih zemalja.
Krvava i podmukla je istorija varvarske evrope.
"Ko ne zna istoriju, sudjeno mu je da iskusi tu istoriju opet."
Banana Drzava | 11/11/2015 09:07
Poljska prijatno iznenadjenje , Grcka i Rumunija veliko razocarenje !

Sredoje Serdar | 09/11/2015 18:29
Očigledna polarizacija po sistemu "ko je jači" i uz dobre dolarske napojnice za one koji su glasale ZA!Svim zemljama koje su glasale tako,želim da se jednom nađu u ovakvoj situaciji,da o njihovoj kulturnoj i istorijskoj baštini i brizi za njih,odlučuje drugi.
Мирослав П. | 09/11/2015 18:47
''Било и поновило се!''
Хрватска, Црна Гора, Македонија, Словенија су четири ''буктиње'' Ђиласа мајстора и Дрљевића црнокошуљаша. Када им прикључим и Бугарску и Албанијку готово да имамо репризу ''Народноослободилачких'' формација које ''ослобађају'' ''наше просторе'' од Срба.
djole djordje1@gmail.com | 10/11/2015 23:05
Ovo je treci KRSTASKI RAT.Verujem da 99/ ljudi u srbiji ne zna,da se krstasi/R.Lavlje srce/ Malteski vitezovi i druga gamad nisu borili protiv polumeseca nego protiv Vizantije.Pobili su ih opljackali gore nego svi avari i vandali.Naravno do Vizant.morali su pregaziti i Srbiju. Mi smo za njih sada Vizantija.Samo kako poverovati, da je njima bliza pristina od beograda.Da li je bondstil vredan svega ovoga...
Владимир Петковић | 11/11/2015 01:32
Хајде да се више не лажемо. Србија _ништа_ не би могла да учини без помоћи Русије, ово није никаква победа Србије већ Русије! Цео БРИКС је гласао против пријема а погледајте у Јужној Америци коме све Русија продаје оружје. Друго, у Ј. Америци има велике одбојности према америма што и није чудно ако сезна шта су све амери радили у Ј. Америци 50. 60 и 70.-тих година прошлог века. Сетите се само Чилеа и Аљендеа! Сви "пријатељи" Србије, тачније, нашег премијера су гласали ЗА пријем и о каквој победи Србије се овде ради?

Нема коментара:

Постави коментар

Документарни филмови Сазвежђа З